Karolina Leszko

Zamiłowanie do muzyki towarzyszy Jej od najmłodszych lat. Swoją edukację muzyczną zaczęła od nauki  gry na skrzypcach – ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w zakresie gry na tym instrumencie. Jednak tak naprawdę, to śpiewanie było jej prawdziwą pasją. Już jako nastolatka uczestniczyła w wielu konkursach i festiwalach piosenki, w których zdobywała czołowe lokaty. 

Po zdaniu matury dostała się na Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła tę uczelnię na kierunku jazz i muzyka rozrywkowa (specjalność – wokalistyka jazzowa) z wynikiem bardzo dobrym. Śpiewanie, to jest to, co kocha i to co uwielbia robić. Zaczęła od śpiewania w krakowskich klubach muzycznych. Z czasem zaczęła dostawać propozycje udziału w różnych projektach i imprezach muzycznych. Próbowała również swych sił, startując w różnych konkursach i programach muzycznych takich jak „The Voice of Poland” oraz „Must be the music”. Uczestniczyła w dużych projektach muzycznych, takich jak: „Michael Jackson Symfonicznie”, „Whitney Houston Symfonicznie”, „Frank Sinatra Symfonicznie”, „Abba Symfonicznie”, „Game on music”. Mistrzyni koncertów kameralnych, big-bandowych i symfonicznych.

 
 

Perła Big Band

„Perła Big-Band” to zespół Big Bandowy stworzony w 2001 a złożony z Absolwentów Akademii Muzycznych w Katowicach i Krakowie.  W 2003 roku zdobył on III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Big-Bandów w Nowym Tomyślu, a w roku 2005 na tym samym konkursie II nagrodę. Założony i prowadzony przez Sebastiana Perłowskiego, obecnie honorowego dyrektora artystycznego.

Zespół inspiruje się największymi przebojami z gatunków soul,  jazz, blues czy muzyki filmowej. W wyniku pasji łączącej muzyków, oraz oryginalnych aranżacji Sebastiana Perłowskiego czy Artura Majewskiego zespół charakteryzuje się niepowtarzalnym brzmieniem i ogromną nośnością wykonywanych utworów. Wyjątkowy głos i talent Karoliny Leszko, ogromna artystyczna energia i wieloletnia współpraca muzyków zaowocowały spójnym brzmieniem a dzięki temu rzeszą zachwyconych słuchaczy.

Perła Big Band występuje również w składzie sekcyjnym jako Perła Band. Najczęściej towarzyszy wówczas orkiestrom symfonicznym jako grupa rytmiczna, lub prezentuje oryginalny repertuar.

 
 

Marta Florek

Marta Florek Pochodzi z Limanowej. Obecnie absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Wokalistyki Jazzowej. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Limanowej, w klasie fortepianu. Swą edukację kontynuowała w Panstwowej Szkole Muzycznej II st.w Krakowie.

Już od najmłodszych lat zdobywała nagrody na przeglądach czy festiwalach dla młodych wokalistów. Jako 12-latka otrzymała Nagrodę Specjalną „za talent i indywidualność” na Małopolskim Festiwalu ”Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”. Nagrodą była możliwość nagrania płyty z Janem Wojdakiem. W wieku 16 lat nagrała swój pierwszy autorski singiel pt. „Mam to w sobie”, który gościł w wielu chrześcijańskich rozgłośniach radiowych.

Marta została zaproszona do nagrania płyty z grupą "Odpowiem”, później zaśpiewała także gościnnie na płycie "Karmelici Bosi i Przyjaciele". Jest laureatką popularnego programu TVP 2 „Szansa na sukces” (program z Urszulą). Występowała także w programie TVP2 „HIT GENERATOR”. Jest także zdobywczynią wielu nagród na prestiżowych festiwalach dla wokalistów w Polsce i za granicą, m.in. :
- II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu POP MUSIC DISCOVERY (Warna- Bułgaria 2004),
- I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Litewskiej (Palanga 2005),
- Grand Prix dla najlepszego wokalisty, I miejsce za piosenkę i Nagroda

Rozgłośni Radiowych na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Universong” (Teneryfa - Hiszpania 2006). Marta Florek była solistką podczas Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży z Papieżem Benedyktem XVI na krakowskich Błoniach. Zaśpiewała wtedy dla 600 tyięcy osób. Ma także w swym dorobku udział w licznych programach telewizyjnych oraz koncertach plenerowych. Piosenka pt. „Szukam”, którą wokalistka nagrała z raperem Owalem, znalazła się w finale „Sopot Festiwal 2007”. Utwór gościł przez wiele tygodni na liście przebojów Radia RMF FM i Radia Zet.

Marta jest wokalistką grupy „Poets’Corner”. Współpracuje z czołowymi polskimi artystami, mimo młodego wieku brała udział w licznych nagraniach płytowych. Artystka występuje również na deskach śląskich teatrów muzycznych, takich jak Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Gliwicki Teatr Muzyczny. Jej debiutem teatralnym była rola Lucy Harris w musicalu "Jekylll & Hyde" w reż. Michała Znanieckiego (Teatr Rozrywki w Chorzowie).

Marta wciela się także w postać Nancy w musicalu „Oliver!” w reż. Magdaleny Piekorz (Teatr Rozrywki w Chorzowie). W musicalu „High School Musical” w reż. Tomasza Dutkiewicza kreuje postać Sharpay (Gliwicki Teatr Muzyczny). Kreuje także postać Fleur de Lys w widowisku muzycznym "Notre Dame i’histoire”(reż. Ramunas Marcinkus). Była nominowana do Nagrody Województwa Śląskiego „Złota Maska” za rok 2009 w kategorii rola wokalno-aktorska za rolę Sharpay Evans („HSM”) oraz za rolę Nancy (w musicalu „Oliver”). Marta Florek zaśpiewała jako gość na 48 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podczas koncertu „Panna, madonna, legenda tych lat. Koncert poświęcony twórczości Ewy Demarczyk”.